26 stycznia 2015

Kurs na domowe perełki

Witajcie!

Uczestniczę w kilku grupach dyskusyjnych na Facebooku, poświęconych rękodziełu. Na jednej z grup DECOUPAGE PL, jedna z dziewczyn zapytała mnie o perełki, jakie wykorzystałam, do ozdobienia herbaciarki z wróżką. Powiedziałam, że postaram się wykonać kurs, jak zrobić sobie takie perełki. I kursik jest.

Potrzebne do zrobienia perełek będą:


  • klej do klejenia na gorąco
  • pistolet do kleju (można spróbować świeczką, choć mogą wyjść okopcone, klej lubi się zabarwić)
  • media do farbowania (pisaki, tusze, farby)
  • pędzelekCo do podkładki...Hm, spróbowałam na macie samoregenerującej. Klapa. Wycinanie nożem. Zrobiłam to na folii do dokumentów. Klapa. Wycinałam nożyczkami. Nie mam pomysłu, na czym można by wycisnąć klej, aby się nie "przypsnął". A może zależy to od kleju, jakiego użyłam. Dajcie znać jak macie jakiś pomysł, na rozwiązanie tego problemu.Perełki wyciskałam na macie w kwadraciki 1x1 cm. Myślę, że są dość duże, ale na potrzeby kursu, te są wygodniejsze. Do decoupagowych projektów, wykonałabym nieco mniejsze.

Klej w pistolecie musi być dobrze rozgrzany. Jak widać na zdjęciach, im cieplejszy klej, tym kształtniejsze kropelki. Łatwiej się rozlewają i nie ma dziubków. A oto efekty kolorowania. Połowa każdej z kropelek pokryta jest tym błyszczącym pyłkiem. Nie wiem co to. Kiedyś kupiłam i po prostu mam :)


Dwie pierwsze pomalowane zwykłym akrylem z tubki.
Trzecia to tusz alkoholowy
Czwarta to tusz do pisania
Piąta to marker perłowy
Szósta zwykły cienkopis
I ostatnia to mgiełka do scrapbookingu


Mam nadzieję, że przyda się Wam ta lekcja poglądowa. I pokarzecie mi swoje wytwory tutaj lub na Facebooku --->>  www.facebook.com/made.by.Nolanna
A może macie jakieś doświadczenie w tym temacie? Zapraszam do dyskusji. 

Pozdrawiam :)
Nolanna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Fajnie, że tutaj jesteś. Może podzielisz się ze mną, swoimi wrażeniami? :)
It's nice that you are here. Can you share with me your experience? :)